Okres roztrenowania

Wielu zawodników zadaje mi pytania jak ułożyć sobie okres roztrenowania i przygotować się do kolejnego sezonu.
Oto siedem, krótkich wytycznych jak zwiększyć swój potencjał i przygotować się na kolejny rok treningu.

I. Odpoczynek psychiczny…

… od roweru !!!!! Spędzanie czasu na tym co lubicie a na co nie było miejsca w sezonie. Należy tak spędzić ten czas aby poczuć „głód” roweru, gdy zaczniecie już ćwiczenia specjalistyczne.

II. Akceptacja…

…rzeczy takimi jakie są w danym momencie (np.masa ciała z założeniem, że mogą się zmienić), większa organizacja życia rodzinnego aby Twoje trenowanie nie wpływało na życie całej rodziny.

III. Uwolnij się od cyferek

Praktykujemy nieprzywiązywanie się do kontrolowania a w szczególności do patrzenia na pulsometr czy pomiar mocy. Dajmy sobie trochę luzu aby aktywność fizyczna sprawiała nam frajdę a nie zbyła uzależniona od liczb.

IV. Analiza

Przemyślenie poprzedniego sezonu. Najlepiej zrobić sobie na kartce zestawienie czynności i ćwiczeń które na służyły oraz rzeczy, które nie poprawiały naszej dyspozycji. Wtedy znacznie łatwiej znaleźć sytuacje czy błędy, które powielaliśmy i wyciągnąć wnioski.

V. Detox…

… od wszelkiego rodzaju suplementów !!! (zostawiamy tylko witaminę C, D3+ K2 i selen). Wprowadzamy napoje z imbirem, kurkumą, herbatki ziołowe, herbatki z sokiem malinowym najlepiej własnej roboty.

VI. Badania

Zróbcie sobie dokładne badania morfologiczne, aby podczas odpoczynku można było sprawdzić Wasze aktualne parametry. W szczególności zwróćcie uwagę na alergie i nietolerancje pokarmowe.

VI. Przegląd techniczny

Odwiedźcie lekarzy, do których nie było czasu udać się podczas sezonu:

– wizyta u stomatologa
– wizyta u okulisty
– wizyta u kardiologa ( w miarę możliwości zrobienie EKG)
– w razie bólów kręgosłupa, wad postawy, złego samopoczucia w pozycji rowerowej lub kurczy na rowerze wizyta u rehabilitanta wskazana.

Od tego jak odpoczniecie, jakie wyciągniecie wnioski z poprzedniego sezonu, z jakim zapałem i zaangażowaniem wejdziecie w kolejny sezon, będzie zależała Wasza dyspozycja. Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym sezonie 🙂

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search