Sukces rodzi się w głowie

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak to się dzieje, że niektórzy potrafią osiągnąć sukces wbrew wszelkim przeciwnościom, nawet takim, które zdają się z istoty rzeczy skazywać ich na porażkę? Ileż to biedaków odbywa podróże dookoła świata, głuchoniemych komponuje piękną muzykę, niepełnosprawnych zdobywa szczyty.

Potencjał człowieka nie kryje się w jego mięśniach, nie sposób zmierzyć go w laboratorium, zważyć, zbadać, czy zobaczyć pod mikroskopem. Sukces w każdej dziedzinie jest zdeterminowany tym co dzieje się w Twojej głowie. Sukces rodzi się w Twojej głowie. Wszystko ma swój początek w Twojej głowie.

Dla każdego z nas definicja sukcesu może być inna, każdy z nas dąży do różnych rzeczy. Nie ma jednej prostej odpowiedzi na to jak osiągnąć sukces, można jednak zbudować bardzo generalny przewodnik po kolejnych szczeblach prowadzących na samą górę w drabinie osiągnięć.

  1. Odkryj swoją pasję.1)
  2. Zrób listę celów, które planujesz osiągnąć. Spróbuj przewidzieć swoje działanie żeby je osiągnąć.2)
  3. Nie trać czasu, nie nudź się, nie leż na kanapie. Każdy dzień wypełniaj małymi działaniami, które doprowadzą Cię do celu.3)
  4. Inwestuj w edukację i rozwój osobisty.4)
  5. Zarządzaj mądrze swoimi finansami.5)
  6. Naucz się efektywnie zarządzać swoim czasem.6)
  7. Czerp radość z momentu życia w którym jesteś.7)
  8. Nie porównuj swojego życia i sukcesów z innymi ludźmi.8)
  9. Zawsze miej w pamięci swoje dotychczasowe sukcesy i przypominaj je w chwilach zwątpienia.9)
  10. Dbaj o swoje zdrowie.10)
Sukces

Sukces jest w Tobie!

A przede wszystkim bądź gotowy na porażki, i pamiętaj, że każdy upadek to kolejna szansa żeby wstać silniejszym i zrobić to mądrzej. Zbyt rzadko podziwiając sukcesy innych zastanawiamy się jak zostały one osiągnięte i jak bardzo kręta droga prowadziła do nich. Triumf, choć wydaje się być często przypadkiem lub wynikiem jednej idealnej próby, jest rezultatem wielu upadków, z których pokornie wyciągamy wnioski.

Czy rola mentalnego nastawienia jest podobnie istotna dla sportowca?

Kuba Kurcz

Psychika w sporcie odgrywa kluczową rolę co potwierdza się w każdym przypadku z jakim miałem styczność… Zawodników startujących w zawodach generalnie można podzielić na dwie grupy:

I. Mistrzów, i
II. Mistrzów… treningu

Ci pierwsi potrafią zmotywować się do pracy nad sobą i osiągania celu ale największy poziom zaangażowania pojawia się w momencie kiedy stają na starcie. Obecność lepszych zawodników motywuje ich do tego by dać z siebie 110%. Ale na zawodach. Na treningach czasem wygląda to gorzej.

Mistrzowie treningu są książkowym przykładem jak powinno się trenować, zapisywać trening, prowadzić się, etc… na treningu pobijają swoje rekordy, trenują zawsze “trochę” więcej niż trzeba i pokonują znajomych pokazując im swoją moc…

Gorzej wygląda sprawa na zawodach. Patrząc na linii startu na innych i wielkie nazwiska zostają automatycznie sparaliżowani strachem, że muszą zmierzyć się z kimś lepszym. A przecież każde zawody są szansą na rewanż. Wyniki przecież nie są z góry przesądzone…

Problemy mają wszyscy z nas, każdemu wieje tak samo w oczy ale od typu osobowości zależy czy przeciwności jakie piętrzą się każdego dnia nas wzmocnią czy rozbiją…

Jeśli trenujesz po to by na zawodach wygrywać to pamiętaj, że do zwycięstw nie ma drogi na skróty. Musisz przegrać ileś razy, ale przegrać nie dlatego, że się wycofasz z wyścigu… przegrać bo mimo, że dałeś z siebie wszystko inni byli lepsi… Któregoś dnia Ty będziesz najlepszy. Takie podejście rozwija Cię jako fightera a każdy sportowiec na swój sposób nim jest.

Pisząc krótko mocne nogi i pojemne płuca to tylko 50% sukcesu. Jeśli nie ma silnej głowy nie będziesz wygrywał.

Leave a Comment

Skontaktuj się z nami

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search