Okres roztrenowania

Wielu zawodników zadaje mi pytania jak ułożyć sobie okres roztrenowania i przygotować się do kolejnego sezonu.
Oto siedem, krótkich wytycznych jak zwiększyć swój potencjał i przygotować się na kolejny rok treningu.

I. Odpoczynek psychiczny…

… od roweru !!!!! Spędzanie czasu na tym co lubicie a na co nie było miejsca w sezonie. Należy tak spędzić ten czas aby poczuć „głód” roweru, gdy zaczniecie już ćwiczenia specjalistyczne.

II. Akceptacja…

…rzeczy takimi jakie są w danym momencie (np.masa ciała z założeniem, że mogą się zmienić), większa organizacja życia rodzinnego aby Twoje trenowanie nie wpływało na życie całej rodziny.

III. Uwolnij się od cyferek

Praktykujemy nieprzywiązywanie się do kontrolowania a w szczególności do patrzenia na pulsometr czy pomiar mocy. Dajmy sobie trochę luzu aby aktywność fizyczna sprawiała nam frajdę a nie zbyła uzależniona od liczb.

IV. Analiza

Przemyślenie poprzedniego sezonu. Najlepiej zrobić sobie na kartce zestawienie czynności i ćwiczeń które na służyły oraz rzeczy, które nie poprawiały naszej dyspozycji. Wtedy znacznie łatwiej znaleźć sytuacje czy błędy, które powielaliśmy i wyciągnąć wnioski.

V. Detox…

… od wszelkiego rodzaju suplementów !!! (zostawiamy tylko witaminę C, D3+ K2 i selen). Wprowadzamy napoje z imbirem, kurkumą, herbatki ziołowe, herbatki z sokiem malinowym najlepiej własnej roboty.

VI. Badania

Zróbcie sobie dokładne badania morfologiczne, aby podczas odpoczynku można było sprawdzić Wasze aktualne parametry. W szczególności zwróćcie uwagę na alergie i nietolerancje pokarmowe.

VI. Przegląd techniczny

Odwiedźcie lekarzy, do których nie było czasu udać się podczas sezonu:

– wizyta u stomatologa
– wizyta u okulisty
– wizyta u kardiologa ( w miarę możliwości zrobienie EKG)
– w razie bólów kręgosłupa, wad postawy, złego samopoczucia w pozycji rowerowej lub kurczy na rowerze wizyta u rehabilitanta wskazana.

Od tego jak odpoczniecie, jakie wyciągniecie wnioski z poprzedniego sezonu, z jakim zapałem i zaangażowaniem wejdziecie w kolejny sezon, będzie zależała Wasza dyspozycja. Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym sezonie 🙂

Skontaktuj się z nami

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search